Panel powiadomień Windows 10 umożliwi wyświetlanie notyfikacji z Androida

Windows 10 Anniversary Update

Wczoraj podczas konferencji Build 2016 Microsoft zapowiedział darmową aktualizację dla Windows 10, która ukaże się w okresie letnim. Jedną z nowości będzie odmieniony panel powiadomień, zdolny do wyświetlania notyfikacji pochodzących ze smartfona.

Co ważne, powiadomienia będą synchronizowane nie tylko z Windows Phone, ale również z Androidem. Jedynym warunkiem jest posiadanie zainstalowanej wirtualnej asystentki Cortany. W przypadku polskich użytkowników jest to możliwe, jednak należy zmienić język systemu na angielski.

Dzięki temu zabiegowi powiadomienia ze smartfona będą się wyświetlać bezpośrednio w systemie Windows 10. Co ważne, będą się one synchronizować za pośrednictwem chmury, dlatego też przeczytanie ich na desktopie sprawi, że znikną również z urządzenia mobilnego.

Nowe centrum akcji w Windows 10
Nowe centrum akcji w Windows 10

Zmieni się również wygląd centrum akcji w Windows 10. Oprócz klasycznych powiadomień deweloperzy otrzymają możliwość wyświetlania bogatszych w treść kafelków, np. z aktualnym stanem pogody czy zdjęciem opublikowanym na portalu społecznościowym.

Zmiany w sposobie działania powiadomień zadebiutują wraz z letnią aktualizacją systemu znaną jako Anniversary Update.

Źródło: WinBeta via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *