Dominacja Microsoftu na rynku pakietów biurowych

Pakiet Office

Podczas drugiego dnia konferencji Build 2016 Microsoft zdradził kolejne interesujące dane na temat swojej działalności. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Windows 10 jest już zainstalowany na ponad 270 mln urządzeń na całym świecie.

Dziś do kompletu otrzymujemy informację na temat popularności pakietu biurowego Office. Microsoft pochwalił się, że rozwiązanie to jest już użytkowane przez 1,2 mld ludzi.

Liczba ta dotyczy wszystkich edycji pakietu Office. Oprócz wersji desktopowych zaliczono również Office 365 oraz Office Mobile, który możemy znaleźć na smartfonach i tabletach z Androidem, iOS i Windowsem.

W przypadku mobilnej wersji Microsoft odnotował już 340 mln pobrań. Jeszcze pół roku temu było to zaledwie 100 mln pobrań. Zainteresowanie edycją dokumentów na urządzeniach przenośnych jest zatem duże, a Microsoft szybko zdobywa udziały.

Gigant z Redmond chwali się również swoimi usługami opartymi na chmurze. Aż 85% firm z listy 500 największych według magazynu Fortune korzysta przynajmniej z jednej chmurowej usługi Microsoftu. Każdego miesiąca przybywa natomiast 50 tys. nowych klientów biznesowych z niewielkich firm.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *