Grecja: atak terrorystyczny na siedzibę Microsoftu

Tego zapewne nikt się nie spodziewał. W dniu wczorajszym rano miał miejsce atak terrorystyczny na siedzibę Microsoftu w Atenach. Kto i z jakich powodów podjął się tak drastycznych środków? Raczej ciężko uwierzyć, że byli to niezadowoleni z działania Windowsa klienci.

Napastnicy zaatakowali główną siedzibę firmy w Atenach wjeżdżając Vanem w sam środek wejścia głównego. Podpalili przy tym parter budynku, w wyniku którego doszło do wybuchu. Na szczęście w wyniku zamachu nie ucierpieli ludzie. Wkrótce potem władze wydały oświadczenie, że nie było wcześniej przesłanek do próby zamachu w siedzibie firmy.

microsoft atak

W ciągu dekady Grecja doświadczała już kilku ataków lokalnych grup anarchistycznych, jednak większość z nich odbywała się w nocy i kierowane były na banki lub placówki rządowe. Jak twierdzą ochroniarze obiektu, w aucie znajdowało się trzech uzbrojonych terrorystów, którzy kazali im uciekać z miejsca zdarzenia, przed dokonaniem sabotażu. Sprawę bada już lokalna policja, choć w dalszym ciągu nieznane są przyczyny ataku.

Źródło: Telegraph

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *