Webowy Skype powstanie w oparciu o WebRTC?

Jakiś czas temu na stronach Microsoftu pojawiły się ogłoszenia o pracę, które wskazywały na planowanie stworzenia przez firmę webowej wersji Skype’a, którego można byłoby uruchamiać z poziomu przeglądarki Internetowej – z dowolnego miejsca na świecie. Teraz okazuje się, że do zbudowania odpowiedniego rozwiązania deweloperzy Microsoftu mogą wykorzystać WebRTC.

W kolejnym ogłoszeniu Microsoft poszukuje osoby, która stanie się częścią zespołu odpowiedzialnego za wirtualne doznania milionów osób. Chodzi tu oczywiście o zespół odpowiedzialny za Skype’a, a dokładnie następną generację jego architektury. Microsoft wskazuje, że nowy pracownik będzie odpowiedzialny za pomoc w stworzeniu takiego rozwiązania, które pozwolić ma na swobodną komunikację przy pomocy rozwiązania WebRTC. Większość z was zastanawia się w tej chwili – “co to za narzędzie?”. Otóż pozwala ono na komunikację przy pomocy dźwięku i wideo z poziomu przeglądarki internetowej, bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek.

To już kolejne wskazanie na webową wersję Skype’a w ostatnim czasie. Wygląda na to, że Microsoft faktycznie pracuje nad takim rozwiązaniem. Zastosowanie WebRTC mogłoby mu zagwarantować mu globalny sukces, bowiem nie wymagałoby ono od mobilnych użytkowników instalacji dodatkowego oprogramowania np. na nieswoich komputerach.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *