Microsoft Office 365 dla edukacji dostępny

Dokładnie przed rokiem, Microsoft oficjalnie ogłosił wydanie Office 365, pakietu biurowego w chmurze, który został zaprojektowany jako konkurencja dla aplikacji Google Docs. Wczoraj Microsoft poinformował w komunikacie prasowym, że wersja Office 365 jest już dostępna w wersji edukacyjnej dla studentów i wykładowców.

Nowa opcja pozwoli uczniom i nauczycielom na darmowy dostęp do Exchange Online, SharePoint Online, Lync Online oraz Office Web Apps na Office 365. Microsoft poinformował również o licznych przykładach szkół wyższych, które wezmą udział w programie bezpłatnego dostępu do Office 365. Zgodnie z najświeższymi danymi, firma z Redmond szacuje liczbę uczniów z dostępem do Office 365 na ponad 12,5 milionów.

Microsoft poinformował również, że wiele dużych firm zgłosiło się do korzystania z pakietu Office 365. Wydawca nie podaje przy tym żadnych statystyk dotyczących dokładnej liczby użytkowników biznesowych korzystających z Office 365 obecnie.

Zasięg Office w chmurze rozszerza się. Wczoraj wydawca poinformował o dodaniu 46 nowych krajów, które mogą uzyskać dostęp do Office 365 oraz o wprowadzeniu 11 nowych języków. Office 365 jest już dostępna w 88 rynkach krajowych w 32 językach.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.