Usługa Groove Music zastąpi Xbox Music

Groove Music to najnowsza usługa Microsoftu, która zastąpi dobrze znane Xbox Music. Gigant z Redmond postanowił zmienić nie tylko nazwę. Wraz z rebrandingiem pojawią się nowe funkcje, które powinny zainteresować fanów muzyki.

Groove Music będzie domyślą aplikacją w Windows 10 odpowiedzialną za odtwarzanie muzyki. Narzędzie ma być intuicyjne i szybkie w obsłudze. Będzie obsługiwać zarówno skróty klawiszowe, jak i gesty myszki. Pojawi się oczywiście wsparcie dla gestów ekranu dotykowego – np. wystarczy „uszczypnąć” ekran, by przybliżyć widok wybranego elementu. Użytkownicy będą także mogli przypinać ulubione utwory lub też albumy bezpośrednio do menu Start. Aplikacja będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych – jasnej oraz ciemnej.

Groove Music będzie zintegrowane z dyskiem sieciowym OneDrive. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do własnej kolekcji muzycznej z każdego miejsca na świecie. Wystarczy wgrać ulubione utwory na dysk, by móc je strumieniować z innych urządzeń – także tych opartych na Androidzie lub iOS.

groove music
Groove Music

Groove Music zaoferuje również usługę streamingu w ramach miesięcznego abonamentu, podobnie jak Spotify czy Deezer. Za 10 dolarów miesięcznie uzyskamy nielimitowany dostęp do ogromnej biblioteki muzycznej. Obecnie nie wiemy, czy Microsoft planuje dostosować cenę abonamentu do polskich warunków, podobnie jak zrobiło to np. Apple w przypadku Apple Music.

Groove Music zadebiutuje 29 lipca, wraz z premierą systemu Windows 10.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *