Windows 10 powinien być gotowy już w tym tygodniu

Microsoft zaplanował premierę Windows 10 na 29 lipca, jednak finalna wersja systemu musi być gotowa nieco wcześniej. Dzięki temu producenci sprzętu będą mieli czas na zaznajomienie się z oficjalnym buildem. Wszystko wskazuje na to, że wersja RTM zostanie udostępniona zainteresowanym podmiotom już w tym tygodniu.

Serwis The Verge powołując się na własne źródła zaznajomione ze sprawą informuje, że Microsoft zakończy prace nad Windows 10 już w tym tygodniu. Wersja RTM (release to manufacturing) zaraz po ukończeniu zostanie wysłana do partnerów firmy, by ci mogli zaznajomić się z finalnym kształtem Dziesiątki.

Oczywiście nie oznacza to, że przez następnych kilka lat Windows 10 nie będzie się zmieniał. Microsoft już jakiś czas temu obiecał, że prace nad Dziesiątką tak naprawdę nigdy się nie zakończą. Wciąż będą dodawane nowe funkcje w formie dużych aktualizacji.

Wersja RTM oznacza jednak, że Microsoft jest już na ostatniej prostej przed premierą. Warto zaznaczyć, że testerzy otrzymali w ubiegłym tygodniu aż trzy nowe wersje systemu. Świadczy to o wzmożonej pracy programistów, którzy coraz częściej skupiają się na drobnych błędach i ogólnych szlifach systemu.

Premiera Windows 10 nastąpi 29 lipca. System w pierwszej kolejności otrzymają aktywni testerzy zapisani do programu Windows Insider.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *