Wi-Fi Sense: udostępnij połączenia Wi-Fi znajomym z Facebooka lub Skype

Microsoft stara się, by Windows 10 był rewolucyjnym systemem, który zachęci do siebie nowych użytkowników. Właśnie z tego względu w nadchodzącym produkcie amerykańskiej firmy pojawi się sporo nowości. Jedną z nich będzie funkcja Wi-Fi Sense, która umożliwi udostępnienia własnego połączenia Wi-Fi znajomym z Facebooka czy Skype.

O co właściwie chodzi? Wi-Fi Sense to funkcja, która już teraz jest dostępna na smartfonach z Windows Phone. Wkrótce pojawi się także na desktopach w postaci Windows 10. Będzie ona umożliwiała udostępnianie swojego hasła do Wi-Fi wybranym znajomym – np. z listy Facebooka czy Skype.

Najprościej zobrazować to na przykładzie. Posiadamy komputer z Windows 10 i mamy uaktywnione Wi-Fi Sense. Przychodzi do nas znajomy, którego mamy oczywiście na naszej liście na Facebooku. Dzięki Wi-Fi Sense będzie on mógł podłączyć się do naszej sieci Wi-Fi bez konieczności pytania o hasło. To zostanie bowiem udostępnione mu automatycznie.

Nie będzie on mógł jednak go podejrzeć, bowiem hasło będzie dostępne w zaszyfrowanej formie. Wszystko po to, aby zachować odpowiednie bezpieczeństwo i prywatność.

Hasło do Wi-Fi będzie można udostępniać znajomym z Facebooka, kontaktom ze Skype oraz z Outlook.

To drobna, acz przydatna funkcja, która pozwoli nam zaoszczędzić nieco transferu, gdy będziemy przebywać u znajomych. O ile oczywiście z Wi-Fi Sense będziemy korzystać.

Źródło: Daily Dot via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *