Edge nie będzie wspierać technologii Silverlight

Środowisko Silverlight zostało stworzone przez Microsoft w 2006 roku. Od tamtego czasu pozwalało na wyświetlanie multimediów w przeglądarkach internetowych. Służyło również do uruchamiania programów napisanych w .NET Framework. Microsoft postanowił jednak zrezygnować z tej technologii w swoim najnowszym produkcie.

Na blogu Microsoftu pojawił się wpis, który informuje, że przeglądarka Edge nie będzie wspierać technologii Silverlight. Tym samym amerykańska firma pozbyła się własnego rozwiązania.

Microsoft tłumaczy swoją decyzję przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. Producenci przeglądarek coraz częściej odchodzą od takich technologii jak Silverlight i Flash na rzecz odtwarzacza HTML5, który jest bardziej uniwersalny.

Warto zaznaczyć, że Microsoft nie porzuca całkowicie Silverlight. Technologia ta wciąż będzie wspierana przez np. Internet Explorer 11, dzięki czemu zawartość wykorzystująca to rozwiązanie wciąż będzie możliwa do wyświetlania w Windows 10.

Obecnie Silverlight jest wykorzystywany głównie do wyświetlania materiałów wideo zabezpieczonych specjalnym DRM. Na rynku istnieją jednak lepsze i nowsze rozwiązania, które można wykorzystać zamiast technologii Microsoftu. Do czego zresztą amerykańska firma nakłania.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Edge nie będzie wspierać technologii Silverlight

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *