Microsoft sugeruje korzystanie z Edge w wynikach wyszukiwania Bing

Wraz z premierą system Windows 10, Microsoft stara się przy każdej sposobności promować swoje flagowe produkty. Obok nowego systemu operacyjnego otrzymaliśmy również przeglądarkę Edge i właśnie w związku z nią firma z Redmond wymyśliła ciekawy – choć nieco kontrowersyjny sposób – promocji.

Od teraz wszyscy użytkownicy korzystający z komputerów z systemem Windows, którzy z poziomu Chrome’a lub Firefoxa wyszukują informacje za pośrednictwem wyszukiwarki Bing, otrzymują powiadomienie „Microsoft recommends Microsoft Edge for Windows 10”. Po kliknięciu w przycisk „Learn more” zostajemy przeniesieni do specjalnej podstrony, na której prezentowane są zalety przeglądarki Edge – m.in. integracja z Cortaną czy Reading View.

Komunikat wyświetlany za pośrednictwem przeglądarki Firefox lub Chrome
Komunikat wyświetlany za pośrednictwem przeglądarki Firefox lub Chrome

Nowy komunikat może budzić pewne kontrowersje, gdyż wyświetlany jest przede wszystkim na przeglądarkach konkurencji. Jak sądzicie, czy w ten sposób Microsoft zdoła przekonać użytkowników do nowego produktu?

Źródło/Zdjęcie: PC World via Instalki

1 thoughts on “Microsoft sugeruje korzystanie z Edge w wynikach wyszukiwania Bing

  1. sorry kontrowersje?! a reklamy przeglądarki google przy IE? nawet jeśli nie szukasz informacji związanych z przeglądarkami? albo reklamy Chroma przy programach partnerskich? najbardziej nachalne chyba są w Avaście? to jest już śmiechu warte w porównaniu z Reklamami Edge…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *