Firefox 64-bit dla Windows nie pojawi się w najbliższej przyszłości

Perypetie 64-bitowej wersji Firefoxa dla systemu Windows sięgają kilku lat wstecz, kiedy to w 2010 roku przeglądarka trafiła do kanału Nightly. Dwa lata później całkowicie zaniechano prac nad tą edycją, jednak w 2014 roku Mozilla ponownie ogłosiła, że ma w planach udostępnienie swojego programu w architekturze 64-bitowej dla systemu Windows. Niestety nie nastąpi to zbyt szybko, bowiem premiera ponownie została opóźniona.

Przedstawiciele Mozilli poinformowali, że 64-bitowy Firefox dla systemu Windows nie pojawi się w najbliższej przyszłości. Ma to związek z błędnym działaniem pluginu NPAPI w wirtualizowanym środowisku (tzw. piaskownicy).

„Błąd związany z wirtualizacją dotyczy wyłącznie 64-bitowej wersji Firefoxa, dlatego też zdecydowaliśmy się nie wydawać przeglądarki, dopóki wszystko nie będzie działać poprawnie. 64-bitowa wersja nie pojawi się wraz z Firefoxem 41” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Najbliższa premiera wspomnianej przeglądarki w kanale stabilnym będzie zatem dotyczyć wyłącznie wersji 32-bitowej. Warto jednak wspomnieć, że 64-bitowa edycja znajduje się zarówno w kanale Nightly, jak i Beta. Zainteresowane osoby mogą ją już testować. Należy jednak pamiętać, że nie są to ukończone buildy i mogą zawierać błędy.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *