Halo: Spartan Assault zmierza ekskluzywnie na Windows 8 i Windows Phone 8

Halo to bez wątpienia najpopularniejsza marka gier, będąca na wyłączność dla konsol Microsoftu. Dotychczas sprzedano już ponad 50 mln gier z tego uniwersum, pojawiły się książki, a niebawem również serial, za którego odpowiedzialny będzie Steven Spielberg. Jeśli chodzi o gry, to tylko dwie pierwsze części oprócz Xboxa pojawiły się również na PC. Teraz Microsoft przygotował niespodziankę dla graczy, zapowiadając nowy tytuł o nazwie Halo: Spartan Assault, ekskluzywnie na urządzenia z systemem Windows 8 i Windows Phone 8.

Akcja gry Halo: Spartan Assault umiejscowiona będzie pomiędzy wydarzeniami znanymi z gier Halo 3 oraz Halo 4, zapełniając tym samym lukę fabularną trwającą 4 lata. Będzie to gra z gatunku action-adventure, natomiast akcja zaprezentowana zostanie z rzutu izometrycznego. Wcielimy się w jedną z dwóch postaci do wyboru: Sarah Palmer lub Spartan Davis, zaś sterowanie będzie zarówno dotykowe, jak również przy użyciu dwóch gałek analogowych – lewa odpowiedzialna za poruszanie, natomiast prawa za strzelanie do wrogów. Na gracza czekać będzie 25 zróżnicowanych misji (stworzonych przez studio 343 Industries oraz Vanguard Games), spora ilość punktów doświadczenia rozwijających nowe umiejętności, osiągnięć oraz wielu sekretów i nawiązań do pozostałych tytułów z serii Halo.

Premiera gry Halo: Spartan Assault odbędzie się w lipcu bieżącego roku na urządzenia z Windows 8 oraz Windows Phone 8. Otrzyma ponadto wsparcie dla kontrolera z Xboxa 360 w wersji na PC. Dokładna cena na rynku europejskim wraz z dniem pojawienia się w Windows Store nie została jeszcze ustalona.

Źródło: Wired

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *