HoloLens – sprzedaż w Europie rozoczęta

Hololens

HoloLens, czyli gogle rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu, były dotychczas sprzedawane wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Gigant z Redmond ogłosił dzisiaj premierę na kolejnych rynkach – także w Europie.

HoloLens można już zamawiać w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Australii i Nowej Zelandii. W przypadku państw europejskich sugerowana cena wynosi 3299 euro. W Wielkiej Brytanii produkt wyceniono na 2719 funtów brytyjskich.

Warto dodać, że jest to przedsprzedaż gogli. Urządzenie będzie wysyłane do klientów nie wcześniej, jak pod koniec listopada.

HoloLens w obecnej formie jest dedykowane przede wszystkim deweloperom, którzy chcą pracować nad własnymi aplikacjami i rozwiązaniami dla gogli rozszerzonej rzeczywistości. Projekt wciąż znajduje się we wczesnym stadium, choć już teraz trafił między innymi na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Microsoft HoloLens
Microsoft HoloLens

Wśród firm zainteresowanych HoloLens wymienia się też Volvo, które chce w ten sposób ulepszyć proces sprzedaży samochodów czy japońskie linie lotnicze, które za pomocą gogli chcą usprawnić program treningowy swoich inżynierów.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *