Hotmail musi ustąpić Outlookowi. Zmiany przed premierą Windows 8

Nie jeden użytkownik poczty Hotmail doznał szoku. Po zalogowaniu się na konto zobaczyć można zupełnie nowy interfejs… wszystko dlatego, że Microsoft wprowadził webową usługę Outlook.com. Dlaczego? Aby ujednolicić wszystkie usługi internetowe i przygotować je na nadchodzącą premierę Windowsa 8.

Hotmail nie był chwalony przez internautów, przestarzały interfejs oraz ograniczona funkcjonalność powodowały niechęć do usługi pocztowej Microsoftu. Teraz produkt został zastąpiony usługą o powszechnie rozpoznawalnej nazwie Outlook. Microsoft idzie w zaparte i integruje wszystkie swoje usługi w jednolity interfejs o nazwie Metro.

Nowy styl posiada tyle samo przeciwników co zagorzałych zwolenników. Metro nie można uznać za majstersztyk od strony graficznej, posiada za to kilka zalet, a wśród nich dwie najważniejsze: intuicyjność i prostotę. Webowa usługa pocztowa Outlook została przygotowana zgodnie z filozofią systemu Windows 8, a więc możecie spodziewać się prostych przycisków, dobrze wyeksponowanych funkcji i genialnej intuicyjności.

Outlook.com

Górna belka na której rozmieszczono najczęściej używane przyciski posiada jednolite tło (którego styl można zmienić w ustawieniach). Po lewej znajdziecie wyszukiwarkę wiadomości oraz foldery. Lewa kolumna zawiera również łącza do szybkiego podglądu dokumentów, zdjęć oraz oflagowanych wiadomości. Pozostałe miejsce zarezerwowano na wyświetlanie treści wiadomości. Listę wiadomości znajdujących się w skrzynce odbiorczej można sortować według czasu, tematu czy rozmiaru, a także stosować filtr widoku.

Outlook.com

Po kliknięciu w przycisk Ustawienia można bardzo szybko zmienić styl (kolorystykę) interfejsu, wystarczy kliknąć na jeden z kolorów dostępnych na palecie. W tym samym miejscu można włączyć okno odczytu wiadomości. Po wybraniu jednego z układów (prawy lub lewy) otrzymamy widok składających się z trzech kolumn (foldery, lista wiadomości, podgląd wiadomości). Osobom które korzystały z desktopowego Outlooka nie trzeba tego widoku przedstawiać.

Outlook.com

Tuż obok logo usług znajduje się dodatkowe menu umożliwiające szybkie przełączanie się pomiędzy pocztą, kontaktami, kalendarzem i wirtualnym dyskiem (SkyDrive). Całość przygotowano zgodnie z filozofią interfejsu Metro. Miało być prosto, funkcjonalnie i czytelnie – i jest.

Warto również wspomnieć, że usługa Outlook.com to nie tylko nowy interfejs. Microsoft wprowadził lepszą współpracę z pakietem Office i usługą SkyDrive. Outlook umożliwia wyświetlanie aktualności społecznościowych i wpisów z Facebooka i Twittera w skrzynce odbiorczej.

Wraz z uruchomieniem nowej usługi, pojawiła się możliwość zakładania kont pocztowych w domenie outlook.com. Pozostaje czekać aż maniacy zaczną rejestrować ciekawe adresy z użyciem popularnych słów czy nazwisk.

Użytkownicy Hotmaila wkrótce opowiedzą się czy zmiana na webowego Outlooka przypadła im do gustu. Spodziewamy się, że zdania będą podzielone. Jeszcze jedno… uruchomiona została specjalna strona, na której użytkownicy Gmaila dowiedzą się w jaki sposób przenieść swoją pocztę do webowego Outlooka. Ciekawe kto spróbuje 🙂

Źródło: Własne

2 thoughts on “Hotmail musi ustąpić Outlookowi. Zmiany przed premierą Windows 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *