Wypłynęła specyfikacja dev-kitów nowego Xboxa?

Dotychczas następca Xboxa 360 określany był mianem X720. Niedawno jednak nadano mu kryptonim Durango. Wprawdzie sama nazwa niewiele nam jeszcze mówi, jednak tuż za nią pojawił się interesujący przeciek, dotyczący specyfikacji dev-kitów nowej konsoli Microsoftu. Robi wrażenie czy wręcz przeciwnie? Dopóki nie zobaczymy pierwszych zwiastunów oraz potwierdzenia tej informacji, zdania mogą być podzielone.

Informacja pojawiła się znienacka na forum ASSEMblergames i już wywołała gorące dyskusje. Nie tylko dotyczące słabej lub nie specyfikacji, co przede wszystkim prawdziwości tych doniesień. Pierwsze partie dev-kitów, czyli narzędzi skierowanych do deweloperów, pozwalających na tworzenie gier, według podanych informacji zostały rozesłane już w lutym tego roku. Urządzenia zostały wyposażone w 8 rdzeniowy procesor Intela, grafikę nVidii, 8 GB pamięci RAM oraz 64 bity. Zwłaszcza ta pierwsza informacja wywołuje dyskusje, gdyż spodziewano się przynajmniej 16 rdzeni.

Jak widać, brak tu bardziej sprecyzowanych danych, choćby dotyczących procesora i grafiki, jednak to wystarczyło, by skutecznie pobudzić do dyskusji na forach. Trzeba także pamiętać, że dev-kity zawsze są mocniejsze od konsol, które ostatecznie ujrzą światło dzienne. Dopóki zaś Microsoft nie potwierdzi lub zdementuje tych informacji, można je potraktować z przymrużeniem oka.

Źródło: ASSEMblergames

1 thoughts on “Wypłynęła specyfikacja dev-kitów nowego Xboxa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *