HP nie wyda tabletu z Windows RT

Firma HP ogłosiła plany wydania przeznaczonego na użytek biznesu tabletu z systemem Windows 8. Już pół roku temu pojawiły się pierwsze plotki z anonimowego źródła, według których tablet HP z Windows 8 został już pierwotnie zaprojektowany. Ostatnio jednak firma HP zastrzegła, że nie zaoferuje tabletu z systemem Microsoft Windows RT. Przynajmniej nie za szybko…

Według agencji Bloomberg, rzecznik HP ogłosił, iż “decyzja o losach wersji x86 została podjęta na podstawie opinii klientów. Solidny i utrwalony ekosystem aplikacji x86 zapewnia najlepszą jakość obsługi klienta w obecnym momencie i w najbliższej przyszłości.” Co więcej, rzecznik HP powiedział także, iż decyzja o nie wydawaniu urządzenia z systemem Windows RT została podjęta jeszcze przed ogłoszeniem przez Microsoft tabletu Surface.

Decyzja HP oznacza, że może być niewielki wybór urządzeń typu tablet korzystających z systemu Windows RT, który będzie współpracował z systemem sprzętowym ARM. Tymczasem Microsoft już zapowiedział, że zaprezentowany niedawno tablet marki Surface ukaże się jeszcze w tym roku z systemem Windows RT. Wersja z Windows 8 Pro zostanie wydana w trzy miesiące po sprzęcie z Windows RT.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *