HP: Windows 7 wciąż ważniejszy od Windows 8

Windows 8 jest już z nami niemal 2 lata, jednak w tym czasie nie zdążył zdobyć zbyt przychylnej opinii większości użytkowników. Podobnie jest w przypadku niektórych producentów sprzętu. Firma HP wciąż na pierwszym miejscu promuje urządzenia z Windows 7, Ósemkę pozostawiając daleko w tyle.

Jeżeli odwiedzimy główną stronę HP, naszym oczom ukaże się wielka reklama notebooków napędzanych przez Windows 7. Jakby tego było mało, dwa najlepiej sprzedające się modele również oferowane są z Siódemką na pokładzie. Dopiero na trzecim miejscu znajdziemy sprzęt z Windows 8.1.

Amerykańska firma podkreśla na swojej stronie to, co wszyscy doskonale wiedzą. Windows 8 nie zdobył uznania wśród użytkowników, a Microsoft od jakiegoś czasu skupia się na jego następcy o kryptonimie Threshold, który ma otrzymać pełnoprawne menu Start.

Kiepską sytuację Ósemki podkreśla również fakt, że Microsoft od dłuższego czasu nie udostępnia wyników sprzedażowych tego systemu. Kondycję możemy jednak sprawdzić w comiesięcznym zestawieniu popularności, które jednoznacznie wskazuje, że król jest tylko jeden – Windows 7.

Miejmy nadzieję, że Dziewiątka będzie reprezentować poziom zbliżony do Siódemki, a HP będzie w końcu mogło przestać reklamować komputery z 5-letnim systemem.

Źródło: Neowin, HP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *