Pod jakim względem Windows Phone jest lepszy od Androida?

Porównanie dwóch mobilnych systemów operacyjnych nie jest rzeczą tak oczywistą, jakby się wydawało. Wszystko przez to, że na poszczególnych platformach występują inne smartfony i tablety, przez co trudno otrzymać wymierny wynik. Co jednak, gdy jeden producent wypuszcza ten sam model z różnymi systemami? Wtedy okazuje się, że pod pewnymi względami Windows Phone jest lepszy od Androida.

Mowa oczywiście o HTC One M8. Model ten już od jakiegoś czasu jest dostępny w wersji z Androidem, a już niedługo do sprzedaży trafi także z Windows Phone. Dociekliwi użytkownicy zdążyli już zauważyć pewne różnice.

Obydwa smartfony posiadają taką samą baterię (2600 mAh) oraz taki sam procesor – 2,3 GHz. Modele różnią się wyłącznie systemem operacyjnym i jak się okazuje, ma to wpływ na długość pracy na baterii.

Z oficjalnych danych podanych na stronie internetowej HTC dowiadujemy się, że One M8 z Windows Phone oferuje 22 godziny ciągłej rozmowy lub 528 godzin w trybie czuwania. Wersja z Androidem to natomiast 20 godzin rozmów i 496 godzin w trybie czuwania. Różnica niewielka, aczkolwiek zauważalna.

Należy zaznaczyć, iż są to wartości podane przez producenta i mogą się różnić od rzeczywistej wytrzymałości baterii, która zależy od wielu czynników. Wszystko wskazuje jednak na to, że pod tym jednym względem Android musi uznać wyższość Windows Phone.

Źródło: Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *