Microsoft aktualizuje OneNote na Androida

Microsoft dba w ostatnim czasie, aby aplikacja OneNote, służąca do tworzenia notatek, była konkurencyjna i oferowała szereg przydatnych funkcji. Właśnie dlatego wersja na Androida doczekała się kolejnej dużej aktualizacji, która wprowadza między innymi możliwość odręcznego pisania.

“Jeżeli masz tablet z Androidem, zapomnisz o kartce i długopisie” – przekonuje nas Microsoft przy okazji najnowszej aktualizacji. Największą nowością jest możliwość odręcznego tworzenia notatek i dodawania napisów, pisząc palcem po ekranie.

Microsoft dodał oczywiście szereg funkcji z tym związanych. Dzięki temu użytkownik może zmienić kolor pisma, czy też jego grubość. Dla ułatwienia istnieje także możliwość zmiany koloru tła czy dodania linii pomocniczych, aby wpisywany tekst był równy i czytelny.

Oczywiście stworzone w ten sposób notatki synchronizują się z kontem OneNote i mogą być wyświetlane na wszystkich urządzeniach, na których aplikacja jest dostępna.

OneNote ak 2
OneNote na Androida umożliwia tworzenie odręcznych notatek

OneNote na Androida został również przystosowany do pracy na tabletach. Microsoft stworzył zupełnie nowy interfejs, który lepiej wykorzysta przestrzeń dużego wyświetlacza. Użytkownik może teraz w łatwy sposób przełączać się pomiędzy swoimi notatkami.

Dodany został nawet pasek narzędzi na wzór tego znanego z pakietu Office, na którym znajdziemy szereg funkcji związanych z formatowaniem tekstu – zmiana czcionki, wielkość, kolor, nagłówki itp.

OneNote ak 3
Na tabletach pojawił się pasek narzędziowy

Microsoft informuje również, że aktualizacja przynosi szereg usprawnień wpływających na poprawne działanie aplikacji. Ucieszyć powinni się posiadacze LG G3 – smartfon jest w końcu obsługiwany przez OneNote.

Najnowszą wersję OneNote na Androida można pobrać z Google Play.

Pobierz: OneNote dla Windows

Źródło: Office Blogs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *