Steve Ballmer opuszcza Microsoft

Zaledwie pół roku po rezygnacji ze stanowiska CEO, Steve Ballmer całkowicie opuszcza Microsoft, o czym poinformował w oficjalnym liście do aktualnego dyrektora generalnego firmy. Głównym powodem odejścia jest jego ostatni nabytek – Los Angeles Clippers.

Ballmer odszedł z zarządu, gdyż jak tłumaczy w liście, nie będzie posiadał zbyt wiele czasu i z tego też powodu nie byłby przydatny dla Nadelli. Jest to oczywiście związane z wykupieniem Los Angeles Clippers. Steve Ballmer pragnie całkowicie poświęcić się drużynie koszykarskiej i odnosić z nią sukcesy.

Oczywiście Ballmer wciąż pozostanie największym udziałowcem w firmie i będzie służył radą dla obecnego CEO, jednak oficjalnie jego drogi z Microsoftem właśnie się rozeszły. Przy okazji wyraził pełne poparcie dla nowej strategii, jaką wprowadził i zamierza realizować Satya Nadella.

Ballmer był dyrektorem generalnym Microsoftu od 2000 roku. Ostatecznie zrezygnował z tego stanowiska w lutym bieżącego roku, pozostając jednym z członków zarządu. Teraz jest on całkowicie pochłonięty pracą nad Los Angeles Clippers.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *