Pierwszy tani notebook Microsoftu – konkurent dla Chromebooków?

Choć Chromebooki nie odgrywają zbyt dużej roli w naszym kraju, tak w Stanach Zjednoczonych stają się coraz bardziej wygodnym i popularnym sprzętem. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też miesiąc temu zapowiedziano, że na rynku pojawi się tani odpowiednik z Windowsem. Dzisiaj wiemy już, że za produkcję pierwszego modelu będzie odpowiadać HP.

HP Stream 14 to notebook zaprojektowany z myślą o walce z Chromebookami. Jego cena nie będzie przekraczać 200 dolarów, co czyni go idealnym modelem do standardowych zastosowań.

Urządzenie będzie wyposażone w 14-calowy ekran działający w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. W środku znajdziemy również procesor AMD, 2 GB RAM-u oraz 32 lub 64 GB przestrzeni na pliki użytkownika. HP Stream 14 otrzyma także slot na kartę SD.

Sprzęt będzie oczywiście działać pod kontrolą Windows 8.1. Serwis MobileGeeks, który wszedł w posiadanie dokumentów na temat niezapowiedzianego jeszcze notebooka informuje, że klienci wraz z urządzeniem otrzymają 100 GB przestrzeni na dysku sieciowym OneDrive na okres dwóch lat. Podobną promocję oferuje Google dla użytkowników Chromebooków z jedną różnicą – dyskiem sieciowym jest Google Drive.

HP Stream 14 wygląda niemal identycznie, jak Chromebook tej firmy. Jedną z nielicznych różnic będą prawdopodobnie naklejki Windowsa umieszczone na obudowie.

Aktualnie nieznana jest data premiery nowego notebooka. Można jednak przypuszczać, że sprzęt ujrzy światło dzienne w przeciągu następnych kilku tygodni. Do końca roku powinniśmy również dostać znacznie więcej tanich notebooków z Windowsem. Microsoft chce odzyskać rynek, który stracił pod wpływem ekspansji Chromebooków.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *