HUAWEI stworzy smartfon z Windows Phone 8

HUAWEI ogłosił dziś rozszerzenie współpracy z Microsoftem w kierunku stworzenia pierwszego smartfona HUAWEI działającego na systemie Windows Phone. HUAWEI Ascend z systemem Windows Phone 8 wzbogaci portfolio smartfonów z rodziny Ascend. HUAWEI jest jednym z wybranych dostawców smartfonów, którzy będą mogli opierać swoje urządzenia o system Windows Phone 8.

“2012 zapowiada się jako wspaniały czas dla HUAWEI. Wszystko wskazuje na to, że efektownie zakończymy rok, wprowadzając nasz pierwszy telefon działający na platformie Windows Phone. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Microsoft, która pozwala nam oferować klientom jeszcze większy wybór smartfonów” – powiedział Shao Yang, Chief Marketing Officer w HUAWEI Device.

“Jest nam bardzo miło powitać HUAWEI w rodzinie Windows Phone. Windows Phone, czyli jedyny system z kafelkami Live Tiles, sprawia, że jest się bliżej ludzi i rzeczy, na których najbardziej zależy użytkownikom” – powiedział Terry Myerson, Corporate Vice President w Dziale Windows Phone firmy Microsoft.

HUAWEI Ascend z Windows Phone 8 dostępny będzie w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych, a w następnej kolejności także na pozostałych rynkach. Premierze smartfonu towarzyszyć będą działania promocyjne prowadzonych we współpracy z czołowymi operatorami sieci komórkowych na świecie.

Niestety nie poznaliśmy żadnych szczegółów na temat parametrów technicznych urządzenia. System Windows Phone 8 został zaprezentowany wczoraj, pierwsze smartfony pojawią się na rynku już jesienią tego roku.

Źródło: HUAWEI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *