Nowa rozwiązania Norton dla Windows 8

W San Francisco odbyła się konferencja Next@Norton, podczas której podjęto temat Windows 8 i bezpieczeństwa w sieciach bezprzewodowych. Dowiedzieliśmy się, że produkty Norton będą kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 8 od momentu jego premiery. Ponadto, firma Symantec opracowuje szereg nowych aplikacji przystosowanych do interfejsu Metro.

Symantec zapowiedział wprowadzenie Norton Studio – nowego, głównego interfejsu użytkownika produktów Norton, który zostanie dostosowany do obsługi ekranów dotykowych. Producent rozwiązań zabezpieczających pracuje również nad przeglądarką Norton, która posiada rozszerzone możliwości w stosunku do obecnych przeglądarek mobilnych. Umożliwi ona przeprowadzanie bezpiecznych transakcji internetowych z obsługą technologii Identity Safe. Zarządzanie hasłami i danymi logowania będzie dostępne w środowisku Metro.

Kolejną nowością jest Skaner chmury Norton – aplikacja dla środowiska Metro, która skanuje Facebooka i inne popularne aplikacje w poszukiwaniu niebezpiecznych łączy, zabezpieczając przed oszustwami online.

Ponadto, zapowiedziano nową aplikację Norton Hotspot Privacy dla systemów iOS i Mac. Technologia firmy Symantec sprawi, że bezpieczne podłączenie się do sieci Wi-Fi w dowolnym publicznym punkcie dostępu będzie możliwe, poprzez utworzenie wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

Norton Hotspot Privacy

 

Norton Hotspot Privacy umożliwi użytkownikom korzystanie z Internetu w sposób bezpieczny, zapewniając ochronę tożsamości, kont internetowych oraz transakcji, bez konieczności każdorazowego logowania się do usługi. Gdy urządzenie wykryje sieć Wi-Fi i połączy się z nią, a Norton Hotspot Privacy uruchomi się automatycznie i skonfiguruje jej ustawienia.

Źródło: Symantec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *