Wyciekły specyfikacje smartfonów HTC z Windows Phone 8

Wiemy, że HTC będzie jednym z co najmniej czterech producentów smartfonów, którzy wydadzą urządzenia dla Windows Phone 8 jeszcze w tym roku. Tymczasem portal the Verge dotarł za pośrednictwem anonimowego źródła do informacji na temat trzech smartfonów HTC, które firma zamierza wydać z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu.

Telefon z nizszej półki ma otrzymać kryptonim “Rio”. Zostanie on wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon S4 Plus MSM8227. Urządzenie zostanie wyposażone w czterocalowy wyświetlacz WVGA, 5-megapikselowy aparat z wideo 720p i 512 MB pamięci. Średniej klasy model otrzyma kryptonim “Accord”. W tym przypadku mówi się o dwurdzeniowym procesorze Qualcomm MSM8260A (choć nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do procesora). “Accord” otrzyma większy, 4,3-calowy wyświetlacz, 8-megapikselowy aparat fotograficzny z 1080p oraz 1 GB pamięci.

HTC ma także wypuścić urządzenie z Windows Phone 8 z wyższej półki. Smartdon ma otrzymać nazwę kodową “Zenith”. Zenit zostanie wyposażony w potężny, czterordzeniowy procesor Qualcomm, 4,7-calowy wyświetlacz oraz 8-megapikselowy aparat fotograficzny. Na razie brakuje szczegółów na temat pojemności pamięci oraz dokładnej specyfikacji procesora. Modele Rio i Accord mają się ukazać już w październiku, natomiast Zenith zostanie przedstawiony jeszcze w czwartym kwartale 2012 roku.

Źródło: Verge

One thought on “Wyciekły specyfikacje smartfonów HTC z Windows Phone 8

  1. Osobiście byłem kiedyś posiadaczem telefonu HTC. Na prawdę nie wiem co musieliby z nim zrobić, żeby telefon nadawał się do normalnego funkcjonowania. Byłam bardzo niemile zaskoczona gdy przyszło mi używać tego telefonu. Nikomu nie polecam, na pewno starszych wersji HTC. Zobaczymy czy twórcy nowszych modeli wykażą się kreatywnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *