Microsoft udostępnił narzędzia deweloperskie Xbox SmartGlass

Podczas tegorocznych targów E3 firma Microsoft zaprezentowała technologię Xbox SmartGlass. Teraz certyfikowani partnerzy i deweloperzy oprogramowania na konsolę Xbox 360 otrzymali dostęp do darmowego pakietu narzędzi Xbox SmartGlass Software Development Kit (SDK). Wśród narzędzi znajdą się Xbox SmartGlass Studio, biblioteka Xbox SmartGlass JavaScript oraz przykładowe kody.

Otwierając dostęp do pakietu SDK, Microsoft kontynuuje rozwijanie nadchodzącej na jesieni tego roku technologii, niezbędnej twórcom gier i oprogramowania rozrywkowego w tworzeniu nowych, unikalnych treści, dzięki którym rozrywka stanie się bardziej intuicyjna, bardziej interaktywna i jeszcze ciekawsza, niezależnie od posiadanego urządzenia.

Xbox SmartGlass Studio to program pozwalający deweloperom na tworzenie aplikacji w środowisku Xbox SmartGlass. Biblioteka Xbox SmartGlass JavaScript zawiera zestaw interfejsów programowania aplikacji (API), jednakowych dla każdej platformy. Dodatkowo deweloperzy otrzymają przykładowy kod, obrazujący schemat budowy aplikacji w środowisku Xbox SmartGlass. Narzędzia SDK dostępne są do pobrania ze strony producenta.

Uniwersalny język programowania Xbox SmartGlass pozwoli na wykorzystanie tej technologii na wielu platformach – konsoli Xbox 360, komputerach z Windows 8 czy tabletach i smartfonach wyposażonych w systemy Windows Phone, iOS oraz Android. Użytkownicy będą mogli odtworzyć swój ulubiony film z poziomu tabletu, a następnie przenieść obraz na domowy telewizor; jednocześnie otrzymując na ekranie szczegółowe informacje o obsadzie, fabule i ciekawostkach na temat oglądanego programu. Jednym prostym ruchem przeniosą też film z powrotem na urządzenie przenośne, aby dokończyć oglądanie w podróży. Podczas gry na konsoli Xbox 360, telefon lub tablet będzie działać jak dodatkowe źródło informacji, np. jako mapa. Telefon i tablet mogą również służyć jako kontroler, pozwalający na poruszanie się w bibliotece treści rozrywkowych, za pośrednictwem gestów znanych z popularnych aplikacji mobilnych.

Więcej informacji na temat technologii Xbox SmartGlass będzie dostępnych w dalszej części tego roku.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *