Aplikacja Camera Extras dla Lumii wydana

W połowie zeszłego tygodnia Microsoft zorganizował konferencję prasową, na której zaprezentowana została koncepcja kolejnej odsłony mobilnego systemu Windows Phone – 8 oraz 7.8 (dla wszystkich obecnych modeli telefonów). Oprócz przedstawicieli Microsoftu na scenie pojawili się również przedstawiciele Nokii, którzy zaprezentowali nowe aplikacje dedykowane posiadaczom smartfonów z linii Nokia Lumia.

Wśród zaprezentowanych aplikacji znajdowały się między innymi Camera Extras oraz Play To, które od teraz dostępne są do pobrania z amerykańskiego Windows Phone Marketplace.

Aplikacja Camera Extras pozwala na nieco bardziej zaawansowane wykorzystanie aparatu fotograficznego zainstalowanego w smartfonach z serii Lumia. Zaimplementowano w niej między innymi funkcję robienia panoram, możliwość ustawiania samowyzwalacza czy też robienia “inteligentnych” zdjęć grupowych. Ta ostatnia funkcja polega na wykonaniu pod rząd kilku zdjęć grupy ludzi i wybraniu najlepszej wersji, na której uczestnicy nie mrugają oczami i mają najładniejsze uśmiechy.

Z kolei program Play To to implementacja funkcji DLNA, która pozwala na przesyłanie zdjęć, materiałów filmowych oraz muzyki do wszystkich urządzeń wyposażonych w taką możliwość.

Niestety, obecnie obie aplikacje dostępne są wyłącznie w amerykańskiej wersji sklepu Windows Phone Marketplace. Istnieje szansa, że już niedługo zadebiutują one również u nas.

Źródło: WPCentral

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *