Microsoft przejmuje Yammera

Ponad 1 miliard dolarów zapłaci Microsoft za przejęcie biznesowego serwisu społecznościowego Yammer. Oficjalne plany transakcyjne ogłoszono dzisiaj, jednak plotki o kupnie Yammera przez Microsoft pojawiały się w Internecie już od jakiegoś czasu. Czego możemy się spodziewać po sfinalizowaniu zakupu?

Yammer to biznesowy serwis społecznościowy założony w 2008 roku. Udostępnia on użytkownikom funkcje zbliżone do Facebooka, jednak w tym przypadku grupa docelowa jest zupełnie inna. W sumie w bazie Yammera znajduje się ponad 5 milionów użytkowników biznesowych.

W tej chwili wiadomo, że Yammer zostanie dołączony do oddziału Microsoftu odpowiedzialnego za produkty marki Office, którym zarządza obecnie Kurt DalBene. Obecny CEO Yammera, David Sacks, nadal będzie nadzorował prace swojego zespołu.

Microsoft chce początkowo rozwijać serwis jako zupełnie osobny produkt, jednak z biegiem czasu ma się on stać częścią takich rozwiązań jak SharePoint, Office365, Dynamics czy Skype. Obecni użytkownicy Yammera nie powinni raczej zobaczyć różnicy po jego przejęciu.

Źródło: TGDaily

One thought on “Microsoft przejmuje Yammera

  1. to kolejny dobry znak ze strony działań Microsoftu, stawiają na sieci społecznościowe! przykładem innym jest tutaj metroone.pl, gdzie spotykają się programiści i developerzy aplikacji mobilnych pod Windows 8, też świetny pomysł bo daje dużo możliwości działania razem, a w w grupie raźniej i łatwiej prawda? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *