IDC przewiduje, że WP7 wyprzedzi iOS w 2015 r

IDC przewiduje, że WP7 wyprzedzi iOS w 2015 r

Wyniki badań marketingowych można traktować poważnie lub nie, jednak warto zwrócić uwagę na najnowsze prognozy agencji badań IDC. Badacze twierdzą, że w ciagu najbliższych czterech lat platforma mobilna Windows Phone 7 zdystansuje iOS. Zespół badaczy twierdzi, iż największy postęp na rynku mobilnym wykona w tym czasie właśnie platforma Microsoftu. W ciągu tych 4 lat na pozycji lidera ma się utrzymać Android.

Trzeba przyznać, że skok rynkowego udziału platformy Windows Phone 7 z poziomu 3,8% do 29,3% wygląda nieprawdopodobnie. Mimo istnienia na rynku od dłuższego już czasu, system mobilny Windows nie zdobył do tej pory milionowej rzeszy klienów. Tak optymistyczne dla Microsoft prognozy mają z pewnością związek z nawiązaniem ścisłej współpracy z firmą Nokia.

Oprócz zaskakującej prognozy dla WP7, IDC wieszczy także koniec platformy Symbian, której udział ma spaść w ciągu 4 lat do poziomu 0,1%. Raport wspomina także o nieznacznym spadku zainteresowania smartfonami Apple oraz BlackBerry. Platformy te zaczynają powoli ustępować, a powodem jest wzrost popularności Androida.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.