Microsoft Security Essentials jest najczęściej używanym programem antywirusowym

Według najnowszych doniesień, Microsoft Security Essentials jest najpopularniejszą aplikacją antywirusową na świecie. Darmowy dodatek dla posiadaczy licencji Windows, program ochronny Microsoft, zajął według badania OPSWAT pierwsze miejsce w drugim kwartale 2011 roku.

Microsoft Security Essentials działa na 10,66% z 43.000 badanych komputerów. Na drugim miejscu znajduje się Avira AntiVir Personal, który idzie łeb w łeb z MSE osiągając udział w wysokości 10,18%. avast! Free Antivirus zajął trzecie miejsce z 8,66%.

Patrząc jednak na światowy rynek dostawców oprogramowania antywirusowego, Microsoft zajmuje czwarte miejsce z udziałem w wysokości 11,24%. Na pierwszym miejscu znajduje się Avira (12,29%), dalej avast (12,37%) oraz AVG Technologies (również 12,37%). Różnica wynika z faktu oferowania więcej niż jednego programu antywirusowego.

Jak wynika z raportu OPSWAT, rosnący udział MSE “można przypisać wygodnej dystrybucji Microsoft Security Essentials – instalacji poprzez Windows Update oraz integracji z przeglądarką Internet Explorer.” Oczywiście, istotną kwestią jest także cena. Na pierwszych miejscach znajdują się rzecz jasna, programy darmowe.

Microsoft Security Essentials jest dostępny w wersji 2.0, a jego dystrybucja trwa od roku 2009. Od czasu premiery do końca roku 2010, Microsoft odnotował 30 milionów pobrań. Program jest dostępny do pobrania dla systemu Windows, także w wersji 64-bitowej.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.