Definitywna przegrana Microsoftu w procesie z i4i

W ubiegły czwartek Microsoft poniósł definitywną klęskę w procesie o naruszenie patentów niewielkiej kanadyjskiej spółki. Sędziowie Sądu Najwyższego jednogłośnie podtrzymali wcześniejszy werdykt nakazujący wypłatę 290 milionów dolarów odszkodowania dla i4i.

Microsoft starał się udowodnić, że patent jest nieważny jednak Sąd Najwyższy nie przyjął tych argumentów. Prawna bitwa rozpoczęła się w 2007 roku – firma i4i oskarżyła największego na świecie producenta oprogramowania o naruszenie praw patentowych w oprogramowaniu biurowym. Microsoft wykorzystał własność intelektualną w programie Word, który wchodzi w skład pakietu Office 2003 i 2007. W 2009 roku doszło nawet do zakazu sprzedaży Office 2007 z edytorem tekstu naruszającym prawa i4i.

Już w 2007 roku sąd przyznał 290 milionów dolarów odszkodowania dla i4i jednak odwołania Microsoftu przedłużyły proces. W międzyczasie wyrok został podtrzymany przez Sąd Apelacyjny, a ważność patentu została potwierdzona przez agencję federalną przyznającą patenty i rejestrującą znaki towarowe w USA (USPTO).

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *