Wsparcie dla Windows Vista już wkrótce zostanie zakończone

Microsoft określa cykl pomocy technicznej każdego z produktów począwszy od dnia premiery: wszystkie produkty przeznaczone do użytku prywatnego otrzymują pięcioletnie wsparcie podstawowe, a produkty przeznaczone do stosowania w przedsiębiorstwach otrzymują dodatkowe pięć lat “rozszerzonego wsparcia”.

W kolejnej fazie Microsoft udostępnia jedynie bezpłatne łatki związane z bezpieczeństwem systemu. Zgodnie z harmonogramem, od 10 kwietnia 2012 roku wersja Home systemu Windows Vista przestanie otrzymywać wsparcie. Edycje Business oraz Enterprise, które mają szerszy zakres funkcji, będą wspierane do 2017 roku. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Vista Ultimate, najbogatsza wersja systemu, jest traktowana jak Home Edition, co oznacza, że wsparcie Microsoftu dla tej edycji zakończy się także w kwietniu 2012 roku.

Niezależnie od tego, użytkownicy muszą pamiętać o instalacji dodatków Service Pack. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż od 12 lipca, poprawki będą wprowadzone tylko do systemu Vista z dodatkiem SP2.

Po kwietniu 2012 r, użytkownicy systemu Vista mogą przenieść się na Windows 7 – Windows 8 prawdopodobnie nie będzie jeszcze gotowy – albo dokonać downgrade’usystemu w kierunku Windows XP. Wbrew zasadom firmy Microsoft, wszystkie wersje XP, w tym XP Home, wspierane będą co najmniej do 2014 roku.

Źródło: H-Online

2 thoughts on “Wsparcie dla Windows Vista już wkrótce zostanie zakończone

  1. Drogi użytkowniku win7, przecież i tak wszyscy narzekaliście na Viste, to ty teraz nie narzekaj że, Microsoft wymusza na siłe przejście na W7. przecież sami narzekaliście na Viste, a ja mam ją ją w Laptopie i muszę powiedzieć, że można sie przyzwyczaić. Pozdrawiam oraz życzę miłego dnia.
    Szymon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *