IE zepchnie Chrome z pozycji lidera?

Choć marsz Google Chrome wygląda wręcz na niepowstrzymany, Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i przynajmniej na razie, Internet Explorer może odzyskać numer jeden wśród przeglądarek internetowych. Według ostatnich danych opublikowanych przez StatCounter, Chrome wyprzedził IE na początku maja stając się najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. W tej chwili ten trend ma się odwrócić.

Śledząc wyniki badań StatCounter, można zauważyć wahania popularności Internet Explorera. Przeglądarka Microsoftu odzyskała już pozycję lidera w czerwcu, jednak szybko utraciła ją na rzecz Chrome. Od pewnego czasu można jednak zaobserwować trend, który pozwoli powrócić przeglądarce Microsoft na fotel lidera. Jeżeli obecna tendencja się utrzyma, IE odrobi straty do Chrome już w ciągu tygodnia.

Co ciekawe, tym razem, IE nie zyskuje udziału kosztem Firefoksa, tylko faktycznie zabiera użytkowników przeglądarce Chrome. Przypadki, gdy Chrome traci udział w rynku, należą rzadkości. Tak czy inaczej, obecnie tracą wszystkie największe przeglądarki, poza IE. Skąd ten nagły przyrost udziału Internet Explorera? Wiąże się to prawdopodobnie z sezonem wakacyjnym. Użytkownicy Chrome i Firefox wyjechali na wakacje. 😉

Tym razem sezonowe wahania więcej mówią o użytkownikach przeglądarek niż o jakości poszczególnych programów. Obecnie wyraźnie można zaobserwować walkę o pierwsze miejsce między IE oraz Chrome. Firefox traci coraz więcej do swoich największych konkurentów i zajmuje miejsce trzecie.

Źródło: StatCounter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *