Lenovo: Windows Thinkpad Tablet 2 nadchodzi

Premiera Windowsa 8 zbliża się wielkimi krokami, a tuż za nim pojawiają się kolejne produkty, które wspierać będą oczekiwany system. Lenovo jest tego kolejnym przykładem, zaś wczoraj na światło dzienne wypłynęła informacja o ich nowym tablecie, który ma aspiracja do walki o podium z następnymi modelami iPada. Czy ma ku temu realne szanse?

Wiemy już, że najnowszy tablet spod skrzydeł Lenovo, nosić będzie najprawdopodobniej nazwę Windows Thinkpad Tablet 2. Wyposażony będzie w wyświetlacz LEDowy 10.1, dwurdzeniowy procesor Atom, rozdzielczość 1366×768, przednią kamerę 720p (2mpx), tylną kamerę (8mpx), 2 mikrofony, Mini HDMI, slot na karty SD i inne dodatkowe funkcje, które zobaczyć można na zdjęciach poniżej (w tym porównanie możliwości do iPada).

Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery. Wiadomo jednak, że Lenovo na poważnie bierze sobie do serca przebicie Apple w tym sektorze. Wszystko jednak zależeć będzie ostatecznie od faktycznych możliwości i ceny. Jeśli z tych aspektów klienci będą zadowoleni, to niewykluczone, że firma odbierze niemały udział udział wpływów na rynku.

Źródło: Techin 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *