IE10 Platform Preview 2 wydany

Microsoft wydał IE10 Platform Preview 2. IE10 pojawia się w zaledwie kilka miesięcy po poprzedniej wersji przeglądarki Microsoft. Podgląd Platform Preview 2 został wydany w około 11 tygodni po poprzedniej wersji. Microsoft cały czas walczy z Chrome i Firefox o jak największy udział w rynku. Przeglądarka IE9 została pobrana przez miliony użytkowników.

Internet Explorer 10 reprezentuje “marsz Microsoft w kierunku wprowadzania nowych i innowacyjnych produktów do sieci”. Chociaż nie wiadomo wszystkiego na temat nowych funkcji platformy, można już teraz powiedzieć, iż zapewni udoskonalone funkcje bezpieczeństwa i pozwoli przeglądarce zrobić więcej bez użycia wtyczek. Na temat Platform Preview 2 czytamy na blogu IE:

Piękne i interaktywne aplikacje webowe są łatwiejsze do wprowadzenia dzięki wsparciu dla kilku nowych technologii, takich jak CSS3, HTML5 (drag-and-drop), API File Reader’a. Zastosowanie HTML5 poprawia wydajność, pozwala efektywniej wykorzystywać baterie. Zabezpieczenia aplikacji webowych zawierają piaskownicę dla HTML5 oraz izolację iframe.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *