Windows 8 RTM w kwietniu 2012?

W ostatnim czasie nie napływały do nas zbyt świeże wiadomości na temat Windows 8 – na szczęście pojawiło się nowe źródło przecieku z którego można dowiedzieć się sporo szczegółów na temat przyszłego systemu operacyjnego. Mary-Jo Foley, dziennikarka specjalizująca się w doniesieniach z Microsoftu, dotarła właśnie do informacji na temat możliwej daty wydania Windows 8.

Według wspomnianego źródła, Windows 8 RTM (wydanie dla producentów) udostępnione zostanie w kwietniu 2012 roku – za niecały rok. Mary-Jo twierdzi również, że Microsoft wyda wersję beta (a nie pre-beta lub kompilację preview) we wrześniu tego roku, na konferencji BUILD 2011, która odbędzie się w dniach 13-16 września. Na tej samej konferencji światło dzienne ma ujrzeć Internet Explorer 10.

Z doniesień pochodzących ze wspomnianego źródła wynika również, że Microsoft wyda kompilację RC (Release Candidate) Windows 8 krótko przed RTM. Microsoft przygotuje wersje 32-bitową, 64-bitową oraz specjalną wersję system on a chip dla ARM/SoC w tym samym czasie.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *