IFA 2012: Dwa tablety z Windowsem 8 od ASUS’a

Berlińskie Targi IFA 2012 to jedna z okazji, by producenci najnowszych rozwiązań elektronicznych zaprezentowali swoje dzieła. Właśnie tam Firma ASUS przedstawiła dziś uczestnikom dwa nowe tablety pracujące na systemie operacyjnym Windows 8. Modele ASUS Vivo Tab i ASUS Vivo Tab RT (prezentowane wcześniej na targach Computex jako ASUS Tablet 810 oraz ASUS Tablet 600) to hybrydowe urządzenia składające się z wielodotykowego ekranu o wysokiej rozdzielczości oraz stacji dokującej z klawiaturą QWERTY.

ASUS Vivo Tab
Nazwa nowych urządzeń ASUSa pochodzi o łacińskiego słowa vivo (znaczącego “żyć”). Tablet zaprojektowano jako urządzenie wielozadaniowe. Wyposażono go w pracujący w wysokiej rozdzielczości wielodotykowy ekran Super IPS+. Technologia ASUS TruVivid w połączeniu z ekranem ze szkła Fit Glass firmy Corning doskonale oddaje wyświetlane kolory oraz zapewnia najwyższą odporność na zarysowania. Ekran o przekątnej 11.6 cala pracujący w rozdzielczości 1366×768 wykorzystuje technologię IPS+, zapewniającą wysoką jakość obrazu zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze. Klawiatura nie tylko zamienia Vivo w poręczne urządzenie przenośne, przypominające netbook, ale zapewnia też dodatkowe źródło zasilania, niezastąpione podczas długiej pracy bez podłączania do gniazdka. Tablet dysponuje ekranem o przekątnej 11,6 cala, do którego obsługi idealnie nadaje się cyfrowy rysik Wacom.

Vivo Tab 1

ASUS Vivo Tab wyposażony został w procesor nowej generacji Intel Atom oraz 2GB pamięci operacyjnej i 64GB przestrzeni dyskowej eMMC (wbudowana karta multimedialna). Możliwości systemu Windows 8 sprawiają, że tablet jest doskonałym urządzeniem zarówno do pracy jak i użytku prywatnego. Rysik Wacom dzięki 1024 stopniom nacisku gwarantuje precyzję podczas pracy i nawigacji.

Urządzenie posiada dodatkowo zewnętrzną stację dokującą. Po podłączeniu przekształca ona tablet w kompaktowe urządzenie przenośne z klawiaturą QWERTY, touchpadem, dwoma gniazdami USB oraz dodatkową baterią, umożliwiającą dłuższą pracę na baterii.

Vivo Tab to bardzo lekkie i poręczne urządzenie – obudowa ma grubość 8,7 mm, a tablet waży zaledwie 675 g. Zastosowano w nim technologię SonicMaster, znaną z wielokrotnie nagradzanych notebooków ASUS. Tylna kamera (8MP) z funkcją auto-fokus i lampą błyskową oraz przednia (2MP), pozwalają na robienie wysokiej jakości zdjęć oraz komfortowe prowadzenie rozmów video. Vivo Tab posiada też wbudowany czujnik NFC umożliwiający łatwą synchronizację z innymi urządzeniami.

Vivo Tab 2

ASUS Vivo Tab RT
ASUS Vivo Tab RT odznacza się smukłą obudową (8.3 mm) oraz niewielką wagą (520 g). Został wyposażony w czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 oraz 12-rdzeniowy procesor graficzny, a także 2GB pamięci RAM oraz 32GB eMMC przestrzeni dyskowej. Podobnie jak model Vivo Tab, Vivo Tab RT również można przekształcić w netbooka – wszystko dzięki zastosowaniu przenośnej, podłączanej stacji wyposażonej w klawiaturę QWERTY, touchpad, gniazda USB oraz dodatkową baterię.

Vivo Tab RT 1

Aplikacje, gry i filmy uruchamiane w systemie Windows 8 będą prezentować się rewelacyjnie na 10.1-calowym ekranie w technologii IPS+, pracującym w rozdzielczości 1366×768, a system ASUS SonicMaster zapewni najwyższą jakość dźwięku. Vivo Tab RT posiada też te same co model Vivo Tab, wysokiej jakości kamery umieszczone z przodu i z tyłu urządzenia, które czynią z niego wszechstronny i wydajny multimedialny tablet. Vivo Tab RT posiada też wbudowany czujnik NFC umożliwiający łatwą synchronizację z innymi urządzeniami obsługującymi ten standard.

Vivo Tab RT 2

Źródło: ASUS

One thought on “IFA 2012: Dwa tablety z Windowsem 8 od ASUS’a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *