Ilość pobrań PowerPoint’a i Excel’a dla urządzeń mobilnych robi wrażenie

MS Office

Choć ostatnimi czasy aktywność Microsoftu jeśli chodzi o urządzenia mobilne oraz systemy operacyjne przeznaczone na smartfony i tablety wzbudza raczej uśmiech politowania, tak gigant z Redmond wciąż aktywnie działa w kwestii oprogramowania na urządzenia z Androidem i iOS. Co tu dużo mówić – to widać.

Microsoft poinformował właśnie, że mobilne odsłony popularnych programów biurowych – przeznaczonego do prezentacji multimedialnych PowerPointa oraz obsługującego arkusze kalkulacyjne Excela – zostały pobrane już ponad 500 milionów razy na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android.

Trzeba przyznać, że ten wynik robi ogromne wrażenie – warto jednak pamiętać, że aplikacje biurowe Microsoftu są preinstalowane na wielu smartfonach różnorodnych producentów, więc siłą rzeczy jest on nieco wyższy od innych tego typu aplikacji.

Taka informacja z pewnością zdopinguje koncern z Redmond do dalszej aktywności na tym poletku – już teraz firma wydaje comiesięczne aktualizacje mobilnej wersji pakietu Microsoft Office, które wprowadzają szereg zmian oraz cały czas udoskonalają ten jeden z lepszych pakietów biurowych dostępnych na Androida i iOS.

Źrodło: neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *