Coś dla retro maniaków – Windows 95 w formie aplikacji dla Windows

Windows 95 start

Windows 95 był w swoich czasach systemem zaawansowanym i instalowano na najnowszych komputerach. O ile dziś system jest już przestarzały to wciąż budzi nostalgię u starszych użytkowników. Był już Win95 uruchamiany na smartfonach, smartwatchach, a nawet na Xboksie One. A dzisiaj możemy go uruchomić także na macOS, Windowsie (tym nowszym) i Linuksie.

Programista Slacka, Felix Rieseberg postanowił zrobić niespodziankę wszystkim miłośnikom tematów retro i stworzył aplikację, która rodzi w nas głęboką nostalgię. Program Windows 95 umieścił on na GitHub w formie pliku instalacyjnego oraz kodu źródłowego. Możemy w nim uruchomić programy systemowe takie jak kalkulator, WordPad 1.0 czy Solitaire.

Windows 95 aplikacja
Windows 95 jako aplikacja

Aplikacja zajmuje tylko 129MB miejsca i zżera znikome ilości RAM-u, nawet jak uruchomimy wszystkie możliwe funkcje i aplikacje Windowsa 95. Jeśli sam system się zawiesi, albo napotkamy jakiś błąd, możemy łatwo zresetować system z poziomu aplikacji.

Jeśli chcecie odbyć podróż w czasie przed ekranem komputera, możecie pobrać plik instalacyjny programu klikając w poniższy odnośnik.

Pobierz Windows 95

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *