Instalacja systemu Windows 7 z pendrive (UltraISO)

Windows 7

Windows 7 RC udostępniony został jako obraz ISO więc może się wydawać, że najprostszym sposobem na instalację systemu jest wypalenie krążka DVD. Nic bardziej mylnego – równie prostą opcją jest instalacja z pamięci przenośnej (USB flash driver) podłączonej do portu USB. Zaletą tego rozwiązania jest szybkość instalacji i brak konieczności posiadania nośnika optycznego.

Na początek będziemy potrzebowali pamięci o pojemności minimum 4GB (np. pendrive). Przed rozpoczęciem przygotowywania instalatora należy pamiętać, że wszystkie dane znajdujące się na pendrive zostaną utracone więc najlepiej zrobić ich backup na dysku twardym. Warto również wspomnieć, że aby opisywana metoda instalacji zadziałała w BIOS’ie należy włączyć bootowanie z USB…

Pełna treść demonstracji dostępne jest na naszym forum: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive’a (UltraISO)

8 thoughts on “Instalacja systemu Windows 7 z pendrive (UltraISO)

  1. super… ale jak nie ma sie kompa z systemem którego można użyć do instalacji Win7 z emulowanego napędu… to bootowalny pendrak pozwoli zrobić czystą instalacje. Dlatego wlasnie fajnie zreobic to z pendraka.

    pozdr.

  2. Nie dokonca jest tak ze instalacja w pen drive jest szybsza…Wszystko zależy od prędkości portu USB jak i samego pendrive.Instalacja systemu z płyty tez zależy od prędkości napędu.
    Pozdro. 😉

  3. Jeśli przesiadasz się z visty lub xp, to nawet nie trzeba płytki: emulijesz napęd np. przez daemon tools. Pracując w systemie zostanie utworzony bootsektor. Mi sie tak udało zainstalować wersje RC. Jedyny minus, to że nie zainstalujesz takn wersji 64bit z poziomu 32bit.

  4. czemu akurat z pendraka??? ja zainstalowałem Virtual Clone Drive’mi nie wiem jakim cudem ale się udało, ściągnąłem spolszczenie i mam Windows 7 RC PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *