Windows Virtual PC Beta i Windows XP Mode Beta

Zaraz po opublikowaniu Windows 7 RC Microsoft udostępnił wersję beta Windows Virtual PC i Windows XP Mode. Obydwa narzędzia przeznaczone są wyłącznie dla Windows 7. Pierwsze z nich stanowi kontynuację oprogramowania Microsoft Virtual PC natomiast drugie to nic innego jak tryb Windows XP o którym było głośno zaraz przed premierą nowego Windowsa w wersji RC.

Windows XP Mode wykorzystuje Windows Virtual PC i pozwala użytkownikom z małych i średnich firm uruchamiać bezpośrednio z pulpitu Windows 7 wiele aplikacji biurowych napisanych dla Windows XP. Jak informuje Microsoft tryb Windows XP będzie dostępny w wersjach Windows 7 Professional i Windows 7 Ultimate jako oprogramowanie przeznaczone do pobrania albo wstępnie instalowane w nowych komputerach.

Użytkownicy którzy zdecydują się na instalację Windows Virtual PC w systemie Windows 7 RC powinni pamiętać, że środowisko to wymaga sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji. Funkcja ta z reguły nie jest domyślnie aktywna i należy ją ręcznie włączyć w BIOSie. Obydwa narzędzia dostępne są do pobrania pod tym adresem: Download Windows Virtual PC Beta and Windows XP Mode Beta.

8 thoughts on “Windows Virtual PC Beta i Windows XP Mode Beta

  1. Windows Seven nie kupie dlaczego a dlatego bo nie wspiera mojego procesora Intel Dual Core T2080 chodzi mi o wirtualizacje według mnie jest to dziwne bo Virtualizacje moge obslugiwac na Virtual Pc 2007,VMwareworkstation wiec czemu nie da rady na Windows Seven !!!!

  2. Nie wiem jakie macie problemy z tymi prockami ale ja mam w stacjonarce Athlona 64 5000 i nie miałem najmniejszego problemu z obsługą XP mode. Poza tym objerzyjcie sobie specyfikacje procków na stronie intela. W laptopku można bez problemu wymienić procka na takiego który obsługuje virtualizację. NIe są to aż tak wielkie pieniądze jeśli komuś zależy na xp mode (ok. 100-200zł za Core DUo z serii 2000 – 5000). Wyższe modele to już faktycznie większe pieniądze.

  3. W moim Sony mam procesor Intel® Core Duo Mobile Processor P8400 i właśnie wyczytałem że wspiera on technologię Intel® Virtualization Technology więc będę mógł przetestować działanie trybu XP w siódemce 🙂 Jeżeli masz procesor firmy Intel i nie wiesz czy wspiera wirtualizację sprzętową sprawdź jego parametry na stronie producenta: http://processorfinder.intel.com/Default.aspx

  4. U mnie też lipa :/ Swoją drogą wsparcie dla wirtualizacji jako podstawa działania programu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Trzeba by miec naprawde wypasiony laptop zeby Windows Xp Mode zadziałalo.. lipa :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *