Intel chce systemu Windows 8 na smartfonach

Podczas ostatniego zebrania na temat finansów w przedsiębiorstwie, Intel omawiał między innymi plany firmy dotyczące przyszłych produktów, także dla rynku telefonów komórkowych. Dyrektor generalny Intela, Paul Otellini zaznaczył, że korporacja ma plany udostępnić Windows 8 w telefonach.

Informacja jest prawdziwa, Intel oficjalnie zapowiada możliwość telefonu działającego na Windows 8. Wyzwaniem na przyszłość jest trwałość baterii, które musiałyby zasilać urządzenie z porządnym procesorem. Według Intela istnieje możliwość stworzenia energooszczędnego procesora, który byłby w stanie udźwignąć system Windows 8.

System Windows 8 może współpracować z wieloma różnymi procesorami, także zaprojektowanymi przez ARM. Dzięki temu istnieje prawdopodobieństwo, że OS będzie działać na wielu urządzeniach. Trudno jednak określić plany Microsoftu związane z Windows 8 na urządzeniach mobilnych. Czy będzie to OS wykorzystywany w tabletach, czy korporacja z Redmond w ogóle zamierza wypuścić linię telefonów obsługujących Windows 8, gdy już istnieje platforma mobilna WP7?

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.