Włoska organizacja konsumencka pozywa Microsoft

Włoska organizacja ochrony konsumenta (ADUC), pozwała do sądu firmę Microsoft. Przyczyną tego sporu jest zbyt skomplikowany proces zwrotu pieniędzy, w momencie rezygnacji z licencji przez użytkownika najnowszego systemu operacyjnego Windows.

Organizacja ADUC uważa, że firma Microsoft zbytnio utrudnia możliwość zwrócenia zakupionego oprogramowania co może zniechęcić wielu konsumentów. Większość sprzedawanych komputerów stacjonarnych klasy PC lub przenośnych laptopów, rozprowadzana jest wraz z systemem operacyjnym na licencji OEM. Uruchomienie oprogramowania Microsoftu powoduje automatyczne zaakceptowanie umowy i wówczas uzyskanie zwrotu zakupu staje się wręcz niemożliwe. W tym wypadku, organizacja ADUC zachęca wszystkich użytkowników (którzy jeszcze nie uruchamiali najnowszego Windowsa), do zainstalowania Linuksa lub innego darmowego systemu operacyjnego.

Włoska organizacja ADUC rozpoczęła również akcję, w której będzie zbierała informacje od włoskich konsumentów. Zamierzają pomóc wszystkim, którzy mają problemy ze zwrotem niechcianego oprogramowania. Proszą również, aby poszkodowani użytkownicy dołączyli do pozwu przeciwko firmie Microsoft.

Źródło: The Register

2 thoughts on “Włoska organizacja konsumencka pozywa Microsoft

  1. I bardzo dobrze. Przecież preinstalowanie systemu na kompie w wrsji oem niczym się nie różni od wcześniej zakwestionowanego przez KE dołączanie IE do windowsa. Czysta praktyka monopolistyczna mająca na celu zagarnięcie jak najwięcej rynku. Zaraz ktoś powie że nikt nie zmusza sprzedawców do instalowania windowsa…sory za byki nie chce mi się ich poprawiać..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *