Internet Explorer 9: Oczekiwanie dobiega końca!

Wydaje się, że zespół Internet Explorer jest już o krok od wydania Release Candidate (RC). Na stronie Internet Explorer na Facebooku pracownicy na pytania o IE 9 odpowiadali: “Oczekiwanie dobiega końca!” oraz “Będziemy mieć wkrótce ogłoszenie dotyczące IE9 RC.”

W tym tygodniu wyciekły do sieci screeny z wersji beta Internet Explorer 9.00.8073.6010. Pokazywały wygląd interfejsu oraz nową funkcję “Do not track”. Dean Hachamovitch, Viceprezydent programu Internet Explorer wspomina o funkcji na swoim blogu: “W IE9 nowa funkcja skupia się na kwestii ukrycia przed reklamodawcami. Użytkownicy są śledzeni przez programy reklamowe codziennie bez własnej wiedzy i wbrew własnej woli.” Prawdopodobnie oznacza to wyłączenie pewnych użytkowników z tzw. “remarketingu” wykorzystującego cookies, który stosuje się np. w programie Google AdWords.

Poza tą funkcją, Release Candidate będzie również zawierał przeróbki interfejsu, nowy wygląd kart i przycisków. Poprawie ulegnie także Download Manager, który pokazuje szybkość transferu i umożliwia zamknięcie do obszaru.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *