Intel szykuje sterowniki WDDM dla Windows 7

Intel poinformował, że rozpoczęto prace nad sterownikami dla kart graficznych pod system Windows 7 które będą zgodne z obowiązującym modelem WDDM (Windows Display Driver Model).

Model ten obowiązuje już od Windows Vista jednak w momencie wydania tego systemu producenci układów graficznych nie byli gotowi na ich publikację. Spore problemy wydajnościowe następcy XP’ka oraz opóźnienie w wydaniu dopracowanych sterowników przysporzyły wówczas wiele problemów. Teraz Microsoft chce się zabezpieczyć się przed sytuacją jaka miała miejsce dwa lata temu zaraz po premierze Visty. Koncern nawołuje producentów akceleratorów aby już teraz rozpoczęli pracę nad sterownikami aby wszytko było gotowe na czas.

Co ważne model WDDM stosowany był już w Viście więc tym razem nie powinno być tyle problemów. Intel szykuje drivery zgodne z WDDM 1.1 które pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości Windows 7. Za około miesiąc pojawi się pierwsza beta sterowników które będą wspierały układy Intel Graphics Media Accelerator. W przyszłości ma pojawić się wsparcie również dla chipów Larrabee.

Autor: Mateusz Ponikowski
Źródło: PC World

1 thoughts on “Intel szykuje sterowniki WDDM dla Windows 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *