Internet Explorer 11 na Windows 7 30% szybszy od innych przeglądarek

Microsoft wydał w dniu wczorajszym swoją najnowszą przeglądarkę – Internet Explorer 11, w wersji testowej na Windows 7. Z tej też okazji uraczył nas pokaźną liczbą danych, która wskazuje na wyższość tego oprogramowania nad konkurencją. Według giganta z Redmond ich produkt jest o 30% szybszy od innych przeglądarek.

30% szybszy od konkurencji i 9% szybszy od poprzedniej wersji Internet Explorera. W jaki sposób osiągnięto taki wynik? Firma chwali się, że poczyniła znaczące ulepszenia w silniku JavaScript przeglądarki.

ie11_test

Microsoft nadmienia, że Internet Explorer 11 jest zgodny z najnowszymi standardami webowymi, w tym HTML 5. Przy okazji zaprezentowano wideo potwierdzające szybkość nowej przeglądarki.

Internet Explorer w wersji preview dla Windows 7 można pobrać z tej lokalizacji.

Źródło: Microsoft

One thought on “Internet Explorer 11 na Windows 7 30% szybszy od innych przeglądarek

  1. Wiadomo, Microsoft zawsze dużo gada, a tak na prawdę nic z tego więcej nie ma. Takimi wynikami chwalili się również podczas prezentacji IE 10, a jak to wygląda w praktyce? Chrome, Opera czy Firefox biją IE na głowę. Nie tak jak kiedyś, ale dalej wyniki są jakie są i “niezależne” testy tego nie zmienią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *