Windows 8.1: Ujawniono cenę i zasady aktualizacji

Windows 8.1 zadebiutuje już 18 października. Z tego też względu na oficjalnym blogu Microsoftu pojawiła się informacja na temat ceny i sposobu dystrybucji nowego systemu operacyjnego. Okazuje się bowiem, że oprócz klasycznej aktualizacji sprzedawany będzie również pełnoprawny produkt w pudełku.

Z racji, iż Windows 8.1 jest darmową aktualizacją, cena pełnej wersji w pudełku (lub też cyfrowej, pochodzącej ze sklepu Microsoftu) będzie taka sama, jak dotychczas cena Windows 8, czyli 120 i 200 dolarów odpowiednio za wersję zwykłą i Pro. Pod tym względem nic się nie zmieniło. A co z osobami, które posiadają starszy system operacyjny i chcą skorzystać z tak zwanego upgrade’u?

Posiadacze Windows 7 decydując się na przesiadkę na Windows 8.1, zachowają wszystkie prywatne dane, jednakże będą zmuszeni do reinstalacji wszystkich desktopowych aplikacji, włącznie z pakietem Office. Niestety upgrade ze starszych wersji – Windows XP czy też Vista, nie umożliwia przeniesienia żadnych danych.

Przypominamy, że dla posiadaczy Windows 8 aktualizacja do 8.1 jest w pełni darmowa. Będzie ją można przeprowadzić za pomocą wbudowanego sklepu z aplikacjami.

Jeżeli natomiast chcecie wypróbować możliwości Windows 8.1 już teraz, wciąż można pobierać wersję testową. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Źródło: Microsoft

One thought on “Windows 8.1: Ujawniono cenę i zasady aktualizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.