Google Analytics kończy wsparcie dla Internet Explorer 8

Google Analytics to niezwykle przydatne narzędzia dla webmasterów, które umożliwiają przejrzenie sporej ilości statystyk na temat ruchu na stronie internetowej. Google poinformowało właśnie, że wraz z końcem roku zaprzestanie wspierać Internet Explorer 8, czyli przestarzałą, aczkolwiek wciąż popularną przeglądarkę Microsoftu. Co to oznacza dla użytkownika?

Dla zwykłego na szczęście nic. Jak informuje nas wpis na blogu, Google Analytics nie będzie poprawnie działać na Internet Explorer 8. Tyczy się to webmasterów, którzy przeglądają swoje statystyki za pomocą tej przeglądarki. Brak wsparcia nie wpłynie negatywnie na zliczanie ruchu sieciowego, także tego pochodzącego z IE8.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy zakończy się oficjalne wsparcie Internet Explorer 8. Deweloperzy chcą dać webmasterom co najmniej 3 miesiące czasu na przesiadkę na inną przeglądarkę.

A teraz pytanie – czy jakikolwiek webmaster, który traktuje swoją stronę poważnie, wciąż używa Internet Explorer 8 jako swoją główną przeglądarkę?

Źródło: Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *