Internet Explorer 6 wciąż popularny w Chinach

Podczas gdy Microsoft chce całkowicie pozbyć się IE 6, w Chinach przestarzała przeglądarka ma wciąż ogromną popularność. Internet Explorer 6 pojawił się ponad 10 lat temu wraz z wersją systemu operacyjnego Windows XP. Od tego czasu internet całkowicie się zmienił i wymaga bardziej nowoczesnych technologii do poprawnego działania. Jak widać, Chińczykom najwyraźniej to nie przeszkadza.

W zachodnich państwach wykorzystanie IE 6 zazwyczaj nie przekracza jednego procenta (nawet w takich krajach jak Rosja czy Wenezuela). Natomiast w Chinach popularność tej przestarzałej przeglądarki oscyluje wokół 26% sieciowego rynku, co jest wynikiem nie tylko zdumiewającym, co wręcz absurdalnym. Internet Explorer 6 jest przestarzały, posiada luki w zabezpieczeniach oraz przede wszystkim nie jest przystosowany do poprawnego wyświetlania współczesnych stron internetowych.

Microsoft pragnie raz na zawsze pożegnać się z tą przeglądarką. O ile udało się w innych krajach, tak w Chinach stanowi to poważny problem. Gigant z Redmond nie za bardzo wie, jak przekonać Chińczyków do aktualizacji swojej przeglądarki.

Źródło: ie6countdown.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *