Microsoft zaprezentuje Xbox 720 już 21 maja

Branżowi analitycy mogą pomału odetchnąć z ulgą. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, iż Microsoft zaprezentuje swoją konsolę nowej generacji już 21 maja podczas małej imprezy poświęconej grom komputerowym.

Przypominamy, iż do tej pory firma z Redmond oficjalnie nie potwierdziła prac nad nową konsolą, jednakże w internecie pojawiło się już wiele spekulacji oraz wycieków na temat specyfikacji technicznej Xboxa 720. Wśród nich pojawiła się między innymi informacja o wymogu stałego połączenia z internetem, co wywołało niesamowite poruszenie w branży.

Spekulacje te prawdopodobnie zostaną niedługo zweryfikowane, bowiem Microsoft planuje zaprezentować swoją konsolę 21 maja. Już wcześniej informowaliśmy, że oficjalna prezentacja może mieć miejsce w maju, jednakże w dniu dzisiejszym dokładną datę potwierdziły takie serwisy jak The Verge czy New York Times, powołując się na zaufanych informatorów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, iż Durango będzie napędzany przez technologię AMD (zupełnie jak nowa konsola Sony). Rezygnacja z rozwiązań IBM może zaowocować brakiem wstecznej kompatybilności. Co to oznacza dla zwykłego gracza? Prawdopodobnie na nowej konsoli nie odpali on gier z Xboxa 360.

Możemy zatem rozpocząć odliczanie. Czy Microsoft jest w stanie przebić prezentację PlayStation 4? Czy Gigant z Redmond szykuje dla nas coś specjalnego? Przekonamy się o tym już za nieco ponad miesiąc.

Źródło: Telegraph

2 thoughts on “Microsoft zaprezentuje Xbox 720 już 21 maja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *