Xbox 720: Mamy nowe informacje. Windows 8 na pokładzie

Plotek na temat niezapowiedzianej konsoli Xbox 720 pojawiło się w ostatnim czasie bardzo dużo. Do tej pory nie wiadomo, które z nich okażą się prawdą, a które zostały wyssane z palca. W dniu dzisiejszym oliwy do ognia dolewa jeden z pracowników Microsoftu, który wyjawia nowe rewelacje na temat next-genowej konsoli.

Wyciek został opublikowany w serwisie Pastebin. Oczywiście źródło pozostaje anonimowe w obawie o swoje stanowisko. Potwierdza on wcześniejsze informacje na temat specyfikacji technicznej urządzenia, poza jednym, bardzo ważnym szczegółem. Według niego Durango będzie działać na układzie scalonym wykorzystanym w Xbox 360. Dzięki temu urządzenie zyska dodatkową moc oraz będzie w 100% kompatybilne z poprzednią generacją gier.

Potwierdzone zostają także informacje na temat Kinecta w wersji 2.0, który umożliwi znacznie większą interakcję użytkownika z konsolą. Przy okazji dowiadujemy się, iż charakterystyczne dla wersji 1.0 opóźnienie zostało wyeliminowane.

Kilka słów pada również na temat nowego kontrolera. Ten nie różni się wyglądem od znanego D-Pada, jednakże w użyciu może okazać się trochę odmienny. Bateria ma być o 16% bardziej wydajna. Niestety na dzień dzisiejszy nie wiemy nic więcej.

Xbox 720 ma działać w oparciu o system Windows 8. Oczywiście pozbawiony on będzie charakterystycznych, pecetowych funkcji, jednakże reszta będzie podobna do desktopowej wersji. Oznacza to, że wszystkie aplikacje napisane pod Windows 8 będą również działać na konsoli, po wcześniejszym dodaniu obsługi kontrolera. Jest to świetna informacja dla niezależnych developerów, którzy niewielkim nakładem będą mogli tworzyć programy, a nawet gry na tę platformę.

Anonimowe źródło donosi również, iż informacje na temat stałego połączenia z internetem są wyssane z palca. Według niego Durango nie będzie wymagał stałego połączenia z internetem do poprawnego działania.

Dowiedzieliśmy się także kilku rzeczy na temat Xbox Mini, które kojarzone jest także jako Xbox TV. Faktycznie jest ono w fazie projektowania. Podobnie jak Durango, będzie działać na układzie znanym z X360. Urządzenie zostanie pozbawione czytnika płyt, aby zmniejszyć jego rozmiary. Xbox TV ma konkurować głównie z Apple TV, jednakże użytkownicy będą w stanie odpalić gry z Xbox Live Arcade. Cena ma oscylować wokół 100 dolarów.

Oczywiście powyższe informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Microsoft. Więcej na temat nowej konsoli powinniśmy się dowiedzieć już w maju, podczas oficjalnej prezentacji.

Źródło: Pastebin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *